Hakkımda

1981 yılının Mayıs ayında Balıkesir’de doğdum. Sabahın erken saatlerinde… Çocukluğum bir devlet dairesinin lojmanında geçti. Şehrin biraz dışındaydı, belki biraz imkanları kısıtlıydı ama büyüyünce anladım ki iyiki de öyleymiş.

İlkokuldan sonra şehrin diğer ucuna, hayatımın neredeyse en önemli dönemini geçireceğim Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi ne gittim. 7 yıllık eğitimden sonra çok sevdiğim İstanbul’a Yıldız Teknik Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği bölümünü okumak için geldim.

Üniversite 3. sınıfta iken halk oyunları ekibine katıldım ve daha ilk yılımda İzmir yöresi oyunlarıyla (Zeybek) “Üniversitelerarası Halk Oyunları Türkiye 1.liği” ödülüne layık görüldük. Aynı senenin sonunda staj için görüşmeye gittiğim WorkCube E-Business yazılım şirketinden de part-time olarak çalışmak için teklif aldım (Temmuz 2003). Artık üniversite hayatımın son yılını hem okuyarak, hem halk danslarında görevler alarak hem de çalışarak geçirecektim.

WorkCube; kendi bünyesinde web tabanlı kurumsal ticari yazılımlar geliştirip satış ve desteğini sağlayan bir firmadır. Önce Test Elemanı olarak görev aldığım firmada okulumu da bitirmem sebebiyle Uygulama Danışmanlığı daha sonra da Proje Yöneticiliği görevlerinde bulundum. 3 yıllık çalışmanın sonunda vatani görevimi yapmak üzere ayrıldım (Temmuz 2006).

Döndüğümde eski şirketimden ayrılan ve çok sevdiğim bir yöneticimin kurduğu ve yine aynı işi yapan Ebils Yazılım ve Bilgi Sistemleri firmasında Projeler Sorumlusu olarak göreve başladım (Şubat 2007). Adobe Coldfusion mimarisinde web tabanlı olarak geliştirdiğimiz kurumsal ticari yazılımın geliştirme, satış, implementasyon ve destek alanlarının tamamında yer aldım.

Kariyerim bir yandan devam ederken benim için çok özel olan ve bir o kadar da çok sevdiğim insanla evlendim (Haziran 2010).

Aynı tarihlerde, beklemediğim bir anda, bir şekilde karşıma çıkan Kuveyttürk Bankası’nın dönüşüm projesi ekibinde Sistem Analistliği teklifini kabul ettim (Temmuz 2010). Halen bu görevimi yürütüyorum.

Teknolojinin her yönüyle ilgilenmeye çalışıyorum. Aslında herşeyle biraz ilgileniyorum diyelim. Kendi yaratıcılığımdan çıkan fikirler, geleceğe dair ufak tefek hayallerim var elbet henüz hayata geçiremediğim. Ama buraya ne istediğimi yazmaktansa gerçekleştikçe güncellemeyi tercih ederim.

Şayet fırsat ve imkan bulursam belki bir gün…

Selamlar,

IlkrCnr – Kasım 2011

Reklamlar